Kancelaria Prawno - Depozytowa Spółka Cywilna w Poznaniu

Forum dla osób szukających pomocy.


#1 2009-02-20 14:46:35

anakonda561

Nowy użytkownik

2931249
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 2
Punktów :   

Ojciec dziecka zostawil mnie w ciazy bez srodkow do zycia.

Witam

jestem w 6 miesiacu ciazy. Dziecko poczete zostalo w czasie, gdy jeszcze mieszkalam z jego ojcem ( nie mężem) w Irlandii. W dzien, kiedy dowiedzialam sie o ciazy, dowiedzialam sie rowniez o  zdradzie i licznych kłamstwach mojego niedoszlego męża. Pomimo dawania mu szansy naprawienia naszego zwiazku on nie poczynil niczego, by go naprawic. Wprost przewciwnie, utrudnial mi dalsza egzystencję, a co gorsza traktowal, jakbym to ja byla wszystkiemu winna. Jeszcze przez miesiac musialam zostac w Irlandii (nie pracowalam), gdyz lot samolotem byl zbyt ryzykowny. Dla tego mezczyzny zawiesilam dzialalnosc gospodarcza, wzielam urlop dziekanski ( jedno i drugie jest udokumentowane). Ojciec dziecka zobowiazal sie slownie,ze będzie pomagal mi finansowo.  Wrocilam do dzialalnosci, jednak poprzez problemy z ciaza nie jestem w stanie wrocic do pracy. Oplacam tylko ZUS ( od 17 grudnia). Do dnia dzisiejszego nie dostalam ani zlotowki od ojca dziecka pomimo tego, ze wie jak duze koszty zwiazane sa z moimi badaniami ( wiekszosc badan jest wykonywana prywatnie, gdyz nie sa refundowene przez NFZ). Na chwile obecna jestem uzalezniona tylko od pomocy finansowej rodziców. Ojciec dziecka nie odpowiada na maile i zmienil nr telefonu.

Bardzo prosze o informacje, co moge zrobic by uzyskac pomoc finansowa od ojca dziecka, gdzie sie zwrocic o pomoc.

Z góry dziekuje za wszelkie porady.

pozdrawiam

Anakonda

Offline

 

#2 2009-02-22 15:57:52

depozytariusz

Spółka Cywilna

6564147
Call me!
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-18
Posty: 14
Punktów :   
WWW

Re: Ojciec dziecka zostawil mnie w ciazy bez srodkow do zycia.

witam,

w zaistniałej sytuacji, opisanej przez Panią, proponuję na wstępie:
1. Przygotować dowody wskazujące na to, że:
    a) ojcem nienarodzonego dziecka jest wskazana przez Panią osoba
        (pytanie: Czy ojciec dziecka uznał nienarodzone dziecko?, Jeśli tak, to w jakiej formie złożył oświadczenie: pisemne,
        ustne, przy świadkach ?)
    b) ojciec dziecka uchyla się od spełnienia obowiązku alimentacyjnego (pytanie: Co świadczy o uchylaniu się ojca
        od spełnienia obowiązku alimentacyjnego? 
        wyjaśnienie: Spełnienie warunku 1a i 1b stanowi przesłankę procesową do wystąpienia do Sądu o zasądzeniu alimentów)
2.  Przygotować dodatkowe dane:
     a) dane na temat osoby, która jest ojcem, jej adres zamieszkania w Polsce oraz w Irlandii,
     b) adres zakładu pracy - jeśli jest Pani znane gdzie pracuje ojciec dziecka.

Dopiero po spełnieniu w/w warunków może Pani skierować pozew do sądu o zasądzenie alimentów.
Przysługuje Pani również w formie zabezpieczenia powództwa skierowanie wniosku do sądu o zabezpieczenie
powództwa poprzez np. wpis na składniki majątkowe ojca dziecka (także poza granicami RP).

Po uzyskaniu orzeczenia sprawę kierujemy do postępowania egzekucyjnego - do komornika sądowego.

Proponujemy zwrócić się o sporządzenie pozwu do naszego Biura Pełnomocnika Społecznego działającego
przy naszej kancelarii. http://pelnomocnikspoleczny.eu

dr Arkadiusz Stoliński
Kancelaria Prawno-Depozytowa Spółka Cywilna w Poznaniu
http://depozytariusz.pl

Offline

 

#3 2009-02-22 19:13:39

anakonda561

Nowy użytkownik

2931249
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ojciec dziecka zostawil mnie w ciazy bez srodkow do zycia.

dziekuje za odpowiedz.
1) ojciec dziecka ustnie uznal dziecko. ponadto mam dowody w formie sms, skype, gdzie jest napisane "nasze dziecko", zdjęcia opisow na skype z data zamieszczenia, ponadto otrzymam pisemne oswiadczenie swiadka z zawarta informacja, ze w czasie zajscia w ciaze mieszkalismy oboje w Irlandii pod tym samym adresem.
2) Ojciec dziecka ustnie zobowiazal sie do placenia alimentow jeszcze w listopadzie przed moim powrotem do kraju, powtorzyl to 2 stycznia tego roku. Jednakze do chwili obecnej nie dostalam ani zlotowki. Nie odpowiada na moje upomnienia, zmienil rowniez numer telefonu
3a i 3b) dane posiadam

Offline

 

#4 2009-10-05 15:45:55

depozytariusz

Spółka Cywilna

6564147
Call me!
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-18
Posty: 14
Punktów :   
WWW

Re: Ojciec dziecka zostawil mnie w ciazy bez srodkow do zycia.

sprawa zamknięta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.depozytariusz.pun.pl